To, co kdy uděláte přírodě, dobrého nebo zlého, se vám jednou vrátí!
Vítejte ve světě přírody a zvířat! Spoustu se toho společně dozvíme, vyrobíme, prozkoumáme, poznáme, zasoutěžíme si, a ještě více! Jmenuji se Ilovenature a příroda je můj život! Tak příjemnou zábavu!

Pes je přítelem do konce jeho smrti

30. srpna 2016 v 16:26 | Ilovenature |  Pes přítel člověka
Ahoj, jsem tu opět zpět s novým článkem. Rubrika se jmenuje ,,Pes přítel člověka", a tak je jasné, o čem budu mluvit: o psech. Název článku je pravdivý: opravdu, pes je, dokud nezemře, opravdovým přítelem člověka. Dnes bych vám chtěla říci něco o historii, krátce. Tak dobře.

Psí historie

Pes provází člověka přes 14 tisíc let - je tedy jedním z nejstarších domestikovaných zvířat. Vědci se shodují na tom, že jejich předek je vlk. Avšak existují teorie, že jejich původ je z kojota/šakala, nebo jejich kříženců. Nejsou však k tomu žádné důkazy. Je tam sice malá podobnost - ale jak říkám - žádné důkazy. Postupem času vznikla různá plemena na různé účely - jezevčíci lovili jezevce, krysaříci krysy, atd. Ale lidé je stále více a více kupují nebo berou z útulku k jinému účelu - roli mazlíčka a rodiného psa.

Ještě něco

Otázky a odpovědi.
Proč se psi někdy před spánkem točí do kolečka? Je to zvyk předků: ulehávají si trávu nebo sníh pro vytvoření pohodlného pelechu.
Jsou teď psi využíváni jen jako mazlíci? Ne, například jsou záchranáři, slepečtí psi, Vojenští, i policejní.
Jak dlouho většinou žijí? Záleží na plemeni. Např. buldoci a plemena typu Bull cca. 12 let, náš bývalý pes umřel z důvodu nemoci ve 13, ale znám i 17 letého psa.
Je kastrace dobré rozhodnutí? To ano, tedy pokud nemáte psa plemenníka. Feny by se měly kastrovat po prvních štěňatech, ale záleží na majiteli.Doufám, že jste se něco nového dozvěděli. Vaše IlovenatureMrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama