To, co kdy uděláte přírodě, dobrého nebo zlého, se vám jednou vrátí!
Vítejte ve světě přírody a zvířat! Spoustu se toho společně dozvíme, vyrobíme, prozkoumáme, poznáme, zasoutěžíme si, a ještě více! Jmenuji se Ilovenature a příroda je můj život! Tak příjemnou zábavu!

Leden 2016

Záchrana planety Země - Zničený prales 2

22. ledna 2016 v 13:50 | Ilovenature |  Projekt pro vás
V minulém díle o pralese jsme si vypěstovali mandarinky. Můžete vypěstovat jiné stromy, ale většinou mají jiné nároky na péči. Mango, nebo citrónové stromy, to všechno a ještě více si můžete vypěstovat. Pak to prodávejte sousedům, protože prodávat veřejně je docela složité. Vydělané peníze nebo alespoň polovinu pošlete na záchranu pralesa. Pokud máte talent na ruční práce, ( já umím třeba trochu háčkovat) můžete také prodávat sousedům svá díla. S penězi pak naložte jako u ovoce. Tak, jsme o krůček blíž k pralesům pokrývající Indonésii nebo Jižní Ameriku. Těším se na vás!


Vaše Ilovenature

Mega Omyly o Zvířatech 1

8. ledna 2016 v 16:03 | ilovenature |  Zvířata
Dnes si ukážeme některé Mega omyly o zvířatech.

Žralok

Žraloci útočí na lidi jen v případě, že se cítí ohroženi nebo že si jej spletou s lachtanem. To, že se bílému žraloku říká lidožravý, je jen Mega Omyl!

Buřňák

Lidé si v 20. letech 17. století mysleli, že je buřňák vyhuben, ale po asi 330 letech se znovu ,,zázračně" objevil. Lidem se skrýval se svým nočním životem a hnízděním v norách od zemí.


To je pro dnbešek vše. Těším se na vás u dalších Mega Omylech o Zvířatech

Pejsek cestovatel kap. 2

1. ledna 2016 v 15:42 | Ilovenature |  Cestujeme po světě
Alaf šel se srdcem dlouho, až dorazil do takové země nedaleko od českých hranic. Měl sebou atlas, tak se podíval a zjistil, že jsou na slovensku.

Slovensko aneb vlk na každém kroku

Dorazili do hustého lesa. Slunce zapadlo, tak šli sbírat klacky na oheň. Pejsek si vlezl do spacáku a srdíčko se zachumlalo do peřiny. Alaf udělal oheň a udržoval ho. Přečkali noc v pohodě. Ráno vstali a šli dál. Po dvou hodinách chůze uslyší takové zvuky, vlastně je to vytí. Potichu šli po špičkách, byli opatrní. V tom srdíčko uslyší vytí a odletí, ale úplně na jinou stranu, než šel Alaf. Alaf šel a najednou řekne srdci že je čas na to najít klacky na oheň. Ale byl překvapený, že je pryč! ,, Že se mi pokaždé ztratí!" A začal ho hledat.

O čem budu psát?

1. ledna 2016 v 12:16 | Ilovenature |  Blog ankety
O čem psát? No o tom rozhodnete Vy! Dnešní anketa je rozhodující, protože do dubna 2016 jede tato anketa rozhodující o nové řadě článků. Ankety budou každý rok. Doufám, že budu moci rozjet novou řadu článků. U vítězné řady při prvním článku zveřejním procenta.*

Vaše Ilovenature


*anketa byla zrušena 1. května 2016